Zavírací nůž VRN N°10 Carbon 10 cm

Kód: 113100
Neohodnoceno
Značka: Opinel
439 Kč / ks 362,81 Kč bez DPH
Skladem ihned k odeslání
Možnosti doručení
Zavírací nůž VRN N°10 Carbon 10 cm - Opinel

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zavírací nůž VRN N°10 Carbon 10 cm - Opinel

Francouzské zavírací nože Opinel jsou generacemi prověřenou klasikou. První zavírací nůž Opinel byl vyroben v roce 1890 a od té doby jsou tyto zavírací nože vyhlášené svou spolehlivostí, dlouhotrvající ostrostí, všestranností a tradičním - nezaměnitelným tvarem a designem. Ručně broušená čepel je vyrobená z vysoce kvalitní švédské oceli. Kvalitně vyrobená dřevěná rukojeť má silnou vrstvu laku pro lepší odolnost.
Nůž má patentovanou pojistkou ViroBlock - nejen proti zavření čepele, ale i proti jejímu otevření.

Karbonová ocel je díky vyššímu obsahu uhlíku extrémně tvrdá a tak si zachová maximální ostrost po velmi dlouhou dobu. Na druhou stranu vyžaduje karbonová ocel více péče než klasická nerezová ocel, aby se předešlo korozi (černání čepele) je nutné nůž po použití otřít do sucha a občas naolejovat čepel.

Čepel vyrobena z karbonové oceli
Rukojeť z lakovaného bukového dřeva
Pojistka ViroBlock
Rozměr: délka čepele 10 cm
Materiál: karbová ocel / bukové dřevo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Logo firmy Opinel

1800 Historii uznávané francouzské značky Opinel nastartoval v roce 1800 Victor-Amédée Opinel, který se živil jako podomní obchodník.  Svou první kovářskou dílnu založil v Gevoudaz, vesničce Albiez-le-Vieux, poblíž Saint-Jean-de-Maurienne. Jeho syn Daniel pracoval po jeho boku a když jeho otec zemřel, dílnu převzal. Stal se proslulým výrobcem ostrých nástrojů, které oceňovali zejména rolníci a vesničané, kteří od něj tyto nástroje kupovali.

1872 Joseph Opinel se narodil v roce 1872 a byl to nejstarší syn Daniela Opinela. Joseph měl dva bratry, Jeana (1877-1943) a Alberta (1855-1905), a také tři seestry - Marii (1875-1968), Alphonsine (1879-1959) a Sylvii (1881-1886).

1890 V roce 1890 dovršil Joseph Opinel dovršil 18 let a pracoval v rodinné dílně. Díky své vášni pro nové stroje a inovativní technologie vyrobil vlastní fotoaparát a brzy se stal vyhledávaným fotografem pro svatby a jiné speciální události ve svém okolí. Veden svou vášní pro stroje a výrobní procesy, se Joseph Opinel rozhodl vynalézt věc, kterou by mohl vyrábět použitím moderních technických postupů. I navzdory přáním svého otce Daniela Opinela, který dával přednost ruční výrobě a tradičnímu řemeslnému umu, trávil Joseph Opinel svůj volný čas vývojem a vyrobil malý kapesní nůž - a Opinel byl na světe.

1897 Joseph Opinel rozšířil výrobu svých nožů o různé velikosti, aby by byly vhodné pro různé účely. Takže v roce 1897 vyvinul 12 různých velikostí číslovaných od 1 do 12. Nejmenší nůž, pojmenován No. 1 byl opatřen kroužkem, čímž mohl být pověšen řetízku kapesních hodinek. Jeho výroba, stejně jako nože No. 11 byla zastavena v roce 1935. V současné době má nejmenší nůž Opinel - No. 2 délku čepele dlouhou 3,5 cm a největší nůž - No. 12 má délku čepele dlouhou 12 cm. V sedmdesátých letech, byl největší nůž vyráběn a prodáván pouze v malém objemu jako reklamní předmět a byl používán ve výlohách. Maloobchodníci ale žádali Opinel, aby vyráběl větší množství nožů kvůli vysoké poptávce soukromých osob. 

1901 Nože Opinel se stávaly čím dál víc žádanější a původní dílna přestala stačit. Joseph potřeboval vyrábět větší množství. Opustil otcovu kovářskou dílnu a postavil novou továrnu v Pont de Gevoudaz blízko rodinné dílny.  Ve své nové továrně zefektivnil výrobu a tak mohl vyrábět rukojeti nožů rychleji. Díky své hydraulické turbíně byl úplně první ve vesnici, který měl elektřinu. Po instalaci elektřiny do své továrny a svého domu se rozhodl přidat i pár světel na cestu vedoucí k jeho továrně. Stará paní ve vesnici ohromená jeho systémem se ho zeptala, jak se mu podařilo dostat olej skrz kabely...

1909 V roce 1565 nařídil francouzský Král Karel IX, aby byl každý nůž opatřen značkou jako záruka původu a kvality. Aby Joseph Opinel následoval tuto tradici, zvolil si v roce 1909 jako značku ruku s korunkou. Žehnající rukou je ruka Jana Křtitele převzatá z erbu Saint-Jean-de-Maurine, nejbližšího města Albiez-le-Vieux, což je rodné místo rodiny Opinel. Joseph Opinel přidal korunu, aby připomněl, že Savojsko bylo vévodství. Od té doby všechny Opinel nože a nástroje Opinel mají tuto značku.

1911  V roce 1911 se Joseph Opinel zůčastnil mezinárodní výstavy v Turíně. Pro tuto příležitost připravil velkolepou vitrínu s vyřezávaným dřevěným rámem, ve které představil jeho nejznámější kapesní nůž Opinel Savoie dostupný ve 12ti velikostech, ale také kolekci kuchyňských nožů, stolních nožů, holících strojků, prořezávacích nožů a vývrtek, které rychle vyrobil, aby doplnily kolekci. Tuto výstavu vyhrál a získal zlatou medajli. 

1915 Joseph Opinel si brzy uvědomil, že je potřeba se rozrůst. Našel pro svůj rozvoj ideální místo na okraji Chambéry v Cognin, kde koupil starou koželužnu s vlastním vodopádem na vodním kanálu Hyères. Prostory byly sice staré, ale blízko železniční stanice Chambéry, což bylo důležité kvůli distribuci zboží. Několik měsíců trvala rekonstrukce prostor, ale od roku 1917 začal Joseph Opinel s pomocí svých dvou synů Marcela a Léona průmyslový a komerční rozvoj značky Opinel.

1926 V roce 1926 zničil požár celou novou továrnu. Rodina Opinel tuto katastrofu však zvládla a rozhodla se postavit novou továrnu.

1927 Během několika měsíců byla v roce 1927 postavena a slavnostně otevřena moderní továrna. Bylo to ve stejný den, kdy byl pokřtěn Maurice, Marcelův první syn. Dnes je tato továrna uzavřena. V roce 2014 byla do areálu Chambéry přesunuta "ferrule" dílna, poslední dílna v Cognin, která se stále aktivně používá.

1950  V roce 1950 se ke společnosti připojil i Marcelův syn Maurice, který měl 23 let. Prvních několik let pomáhal svému strýci Léonovi, který měl na starosti marketing a správu. Marcel miloval strojní zařízení stejně jako jeho otec se později ujal dílny a výroby. Maurice Opinel zemřel 18. sprna 2016. V současné době společnost řídí jeho dva synové: François je prezidentem a Denis je generálním ředitelem.

1955 Původně měl nůž Opinel čtyři části: čepel, zpevňující kroužek, nýt a zakončení. Pevný kroužek byl nutný k pevnému upevnění nýtu k rukojeti. V roce 1955 vynalezl Marcel Opinel systém Virobloc® . Ten zvýšil bezpečnost nože. V 90. letech byl systém Virobloc® upraven tak, aby uzaml čepel v uzavřené poloze. Nejprve byl tento systém používán jen na pár modelů, ale od roku 2000 se již používá na všechny modely nožů.

1960  Pro rodinu Opinel je 29. leden prokletý. Toho dne v roce 1926 zničil oheň první továrnu v Cognin. Ve stejný den zemřel v roce 1960 Joseph Opinel ve věku 88 let. A třicet let po smrti Josepha Opinela zemřel Marcel Opinel 29. ledna 1990.

1973  Firma dobře prosperovala a na začátku 70.let se továrna v malém městečku Cognin na okraji Chambéry stala příliš malou. Proto bylo postaveno nové a větší moderní výrobní místo na průmyslovém pozemku v Chambéry, v místě zvaném La Revériaz. Zpočátku bylo určeno pro zpracování dřeva, montáž a balení, ale od roku 2003 je hlavním místem a sídlem celé společnosti.

1989  Opinel je součástí francouzského kulturního dědictví a je citován jménem v mnoha publikacích. V roce 1989 bylo zaznamenáno ve slovníku Larousse spolu se značkami Bic, Frigidaire nebo Solex jako registrované obchodní jméno s následující aktuální definicí: "folding knife featuring a wooden haft with a groove in which the blade is inserted when the knife is closed".

1998  V roce 1998 převzal Denis Opinel, který ve společnosti pracuje od roku 1973, vedení společnosti od svého otce Maurice Opinel.

2000  Čtyřicet pět let poté, co byl Marcelem Opinelem vynalezen systém Virobloc® byl v roce 2000 tento systém upraveno další bezpečnostní opatření známé jako transportní bezpečnost. Nůž se zavřený neotevře.

2003  Pro usnadnění výroby a růstu společnosti byly postupně slouženy všechny obchodní činnosti do jednoho pracoviště. V roce 2003 bylo sídlo přesunuto z Cognin do Revériez. Vedle stávajících dílen byla postavena nová budova A budovy Opinelu nyní pokrývaly plochu 5000 m².

2006 V roce 2006 se Opinel navrátil do kuchařského světa s kolekcí nožů ESSENTIALS, kterou tvoří loupací nůž, pilkový nůž, kuchyňská škrabka a nůž na zeleninu.