MARINI FERLAZZO Bandikut králíkovítý Hrnek na čaj 450 ml barevný

Kód: DX0963
Novinka
Neohodnoceno
259 Kč 214,05 Kč bez DPH
5-8 dnů

MARINI FERLAZZO Porcelánový hrnek na čaj i kávu s motivem Bandikuta králíkovítého též vakojezevce ušatého z kolekce porcelánu Marini Ferlazzo od australské značky Maxwell and Williams.

Detailní informace

Detailní popis produktu

MARINI FERLAZZO Sqt Bilby Porcelánový hrnek na čaj nebo velkou kávu o objemu 450 ml s motivem Bandikuta králíkovítého též známého jako vakojezevce ušatého s mládětem, tentokrát v barevném provedení od australského umělce Nathana Ferlazzo.

Každý hrnek z této kolekce porcelánu MARINI FERLAZZO má jedinečnou květinovou ilustraci, která představuje životní prostředí zvířat a nese si s sebou nezaměnitelný styl této kolekce. Každý design zachycuje živé zobrazení ikonického australského zvířete spolu s jejich mláďaty, zdobené bujným původním listím v charakteristickém stylu MARINI FERLAZZO. 

DX0963 MARINI FERLAZZO AUSTRALIAN FAMILIES Bandikut králikovitý hrnek 450 ml od Maxwell and Williams (3)

DX0963 MARINI FERLAZZO AUSTRALIAN FAMILIES Bandikut králikovitý hrnek 450 ml od Maxwell and Williams (2)

 

Bandikut králíkovítý (Macrotis lagotis), též vakojezevec ušatý[3], známý jako „velký bilby“ (anglGreater Bilby)[4] nebo jen bilby,[3] je australský vačnatec. Vyznačuje se velkýma ušima, špičatým čenichem a dlouhýma zadníma nohama.

Kdysi byl rozšířen ve všech suchých oblastech Austrálie s výjimkou severu, v současnosti žije již jen v několika oddělených populacích v Severním teritoriu a Západní Austrálii a na malém území na jihozápadě Queenslandu.[5] Dříve obýval nejrůznější savany a travinaté biomy, ale v současnosti ho lze spatřit jen v územích, kde hojně roste trojzubec pichlavý (viz rod trojzubec), nebo v akáciové buši, to znamená v extrémně suchých oblastech.

Dosahuje délky těla je 30 až 55 cm (samotný ocas má 20 až 29 cm), hmotnosti obvykle kolem 0,8 až 2,5 kg (samec může vážit dvakrát tolik, co samice).[4] Vyznačuje se velkýma ušima, špičatým čenichem a dlouhýma zadníma nohama, které mu, především ve chvíli, kdy hopká, propůjčují vzhled králíka. Jeho kožíšek je šedý a ocas černobílý. Během spánku si oči zakrývá ušima.[6]

Pomocí silných předních nohou hloubí bandikut dlouhé a hluboké nory, jejichž délka někdy přesahuje tři metry, a které jsou téměř dva metry hluboké. Svou noru opouští pouze v noci, když hledá potravu.Živí se hmyzem, ale i semeny, plody a houbami.[4][6]

Protože jsou v Austrálii zajíci a králíci považováni za škůdce, v roli velikonočního maskota je používán právě „Velikonoční bandikut“ (angl. Easter Bilby).[7][8]

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Hrnek na čaj
Barva: bílá
Cena: 150 - 650 Kč
Kolekce porcelánu: MARINI FELAZZO
Materiál: porcelán
Objem: 400-500 ml
Styl: moderní
Typ: na kávu
Velikost: velké (400 ml a více)
Výrobce: Maxwell and Williams
Vzor: se vzorem
Barva: bílá s motivem
Objem: 450 ml
Použití v myčce nádobí: ano
Použití v mikrovlnné troubě: ano
Dárkové balení: ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Maxwell and Williams je světově uznávaná značka s dostupným kvalitním porcelánem a designovými bytovými doplňky. 

Již od roku 1995 vytváří její porcelánové jídelní soupravy atmosféru moderním interiérům. 

Maxwell and Williams je značka, které můžeme důvěřovat.